«ماشین بخار» کمپانی والو، تحولی در دنیای بازی‌های ویدیویی

«ماشین بخار» کمپانی والو، تحولی در دنیای بازی‌های ویدیوییبسیاری از کاربرانی که با کمپانی بازی‌سازی والو آشنا هستند، بی‌صبرانه منتظرند تا این کمپانی محصول سخت‌افزاری خود موسوم به ماشین Steam Machine را روانه بازار کند که شبیه به یک کنسول بازی بسیار پیشرفته عمل خواهد کرد.

 

والو دو ماه پیش اعلام کرد که قرار است دستگاهی موسوم به «ماشین بخار» Steam Machine را ویژه بازی‌هایی ویدیویی در اتاق نشیمن و با سیستم‌عامل خود این کمپانی یعنی SteamOS عرضه کند. امروز اولین تصاویر از نمونه اولیه این ماشین بخار منتشر و جزئیاتی درباره نرم‌افزار و سخت‌افزار این دستگاه شبیه کنسول‌های بازی نیز پخش شد.

به گزارش سایت «انگجت» نمونه‌های اولیه ماشین استیم که قرار است تا چند ماه دیگر برای انجام آزمایش‌های ابتدایی به 300 نفر داده شوند، دارای پردازنده اینتل Core i7 و پردازنده گرافیکی NVIDIA GTX 780 است. درباره میزان رم و یا حافظه داخلی این دستگاه هنوز اطلاعاتی در دست نیست و نمونه اولیه دارای درایو نوری نیز نیست. با این حال، این نمونه‌ها دارای سیستم‌عامل استیم هستند که والو مدعی است توسط خود این کمپانی مبتنی بر سیستم‌عامل لینوکس ساخته شده، اما بر اساس نسخه‌های جانبی لینوکس نظیر Ubuntu نیست.

مقاله انگجت تأکید می‌کند که نمونه اولیه ماشین بخار والو را نمی‌توان به عنوان یک رایانه به کار برد. سیستم‌عامل این دستگاه به جز یک مرورگر اینترنتی هیچ چیز دیگری ندارد و شباهتی به یک رایانه معمولی با سیستم‌عامل ویندوز ندارد. این دستگاه حتی برنامه‌ای برای جستجو در فایل‌ها file explorer هم ندارد و از نظر سیستم‌عامل بیش‌تر به یک ایکس‌باکس وان یا پلی‌استیشن 4 شبیه است تا به یک رایانه مبتنی بر ویندوز 8.

والو می‌گوید اطلاعات بیش‌تر درباره عرضه ماشین بخار خود را در نمایشگاه CES 2014 در ماه ژانویه (دو ماه دیگر) منتشر خواهد کرد. از جمله این اطلاعات این است که کدام کمپانی‌ها قطعات سخت‌افزاری نمونه نهایی ماشین بخار را تولید خواهند کرد؛ مشخصات این دستگاه بین یک محصول ساده صرفاً برای انتقال اطلاعات از رایانه شخصی به تلویزیون و یا محصولی با سخت‌افزار کاملاً قوی ممکن است تغییر کند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =