گوگل سرویس خبرخوان خود را تعطیل می‌کند. بسیاری از کاربران از این تصمیم ناراضی هستند.

برخی از آن‌ها نیز به دنبال جایگزین می‌گردند، اما پیش از هر اقدامی کاربران باید از محتوای خبرخوان خود نسخه پشتیبان تهیه کنند.به نظر نمی‌رسد اعتراض‌های آنلاین کاربران گوگل ریدر موثر واقع شود و تصمیم مدیران گوگل را برای تعطیلی این سرویس در اول ژوئیه سال میلادی جاری، تغییر دهد این تصمیم نارضایتی کاربران ایرانی گوگل‌ریدر را در پی داشته است. ناخشنودی به ویژه در میان کاربرانی است که از خبرخوان گودر برای دور زدن فیلترینگ سایت‌ها استفاده می‌کنند.حال که تغییر تصمیم مدیران گوگل نامحتمل به نظر می‌رسد دستکم می‌توان از فیدهای ثبت‌شده در خبرخوان گوگل نسخه پشتیبان تهیه کرد. این کار بسیار ساده است و زمان زیادی نمی‌گیرد.در اولین گام وارد اکانت گوگل ریدر شوید. در قسمت بالای سمت راست روی آیکون تنظیمات کلیک کنید. از قسمت تنظیمات، گزینه تنظیمات گوگل ریدر (Reader Setting) را انتخاب کنید. گزینه خروجی/ورودی (Import‪/Export‬) را پیدا کنید و از گزینه “خروجی گرفتن از اطلاعاتتان” روی لینک دانلود اطلاعات
(Download your data through Takeout) کلیک کنید.
اجازه بدهید پروسه کامل شود. پس از آن روی دکمه تهیه آرشیو (Create Archive) کلیک کنید. به بخش دانلود منتقل میشود که می توانید با انتخاب گزینه “اطلاعات را به ایمیل من بفرست” (Email me when ready) اطلاعات مورد نظر را در ایمیل خود داشته باشید.
نکته: ممکن است در این مرحله بار دیگر از شما خواسته شود برای سرویس Takeout پسورد خود را وارد کنید. این پسورد همان رمز ورود گوگل شما است. لازم به ذکر است که این خدمات برای دیگر سرویس‌های گوگل نیز مورد استفاده است. هیچگاه اطلاعات ذخیره شده خود را روی یک کامپیوتر عمومی دانلود نکنید.
در گام بعدی اطلاعات فشرده شده با پسوند zip و xml را روی کامپیوتر شخصی خود ذخیره کنید.
حالا می‌توانید با وارد کردن فایل xml به سرویس هر خبرخوان دیگر دوباره فیدهای خود را داشته باشید. توجه داشته باشید که در اینExport وImport تگ‌‌ها ‪و تنظیمات احتمالی شما منتقل نخواهند شد‬.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *