هر چقدر از گوشی خود مراقبت کنید، باز هم موقعیتی پیش می‌آید که موبایل از دستتان لیز می‌خورد و به زمین می‌افتد. دستتان عرق کرده و خیس است، گوشی روی میز است و ناگهان دستتان به آن می‌خورد و اینکه فرزند خردسالتان، موبایل را به سمتی پرتاب می‌کند، از دیگر مواردی هستند که احتمال آسیب به بدنه گوشی وجود دارد. صحنه افتادن گوشی و ضربه خوردن به آن، بسیار ترسناک و اضطراب‌آور است؛ اما نه وقتی که از بامپر گوشی استفاده کرده باشید.

بامپر گوشی چیست؟ بسیاری بامپر موبایل را با قاب اشتباه می‌گیرند. با اینکه هدف هر دو محافظت از بدنه موبایل در برابر ضربه است؛ اما با هم تفاوت‌هایی دارند. این تفاوت‌ها در ظاهر و همچنین چگونگی استفاده از آن‌ها است. اگر شما هم هنوز نمی‌دانید که بامپر گوشی چیست و چه مزایایی دارد، پس حتماً ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

بامپر گوشی چیست؟
بامپر گوشی یا Bumper Case نوعی قاب گوشی‌های همراه است که کناره‌های موبایل پوشش می­دهد و از این قسمت در برابر ضربه محافظت می‌کند. در واقع، بامپر فقط از کناره و به ویژه لبه های چهار طرف محافظت می‌کند و برعکس قاب، تمامی فضا (پشت و نمایشگر) را پوشش نمی‌دهد. بامپرهای فعلی بیشتر از جنس ژله و پلاستیک‌ سخت هستند؛ البته مدل‌هایی که برای آیفون استفاده می‌شوند، جنس آلومینیومی دارند.
مزایای بامپر گوشی چیست؟
برخی اصلاً عادت به استفاده از حتی قاب گوشی ندارند؛ چه برسد به بامپر. از دید آن‌ها، استفاده از لوازم جانبی موبایل بیشتر از همه هدررفت پول است. این دید تا زمانی که گوشی موبایل از دستشان نیفتاده و آسیب ندیده ، تغییر نخواهد کرد. عده‌ای هم بین بامپر و قاب و گلس تفاوتی نمی‌بینند و از دیدشان استفاده از یک قاب ساده، محافظت بدنه گوشی را تضمین خواهد کرد؛ اما بین بامپر و قاب و گلس، تفاوت‌های زیادی وجود دارد.
بهترین و جدیدترین گوشی‌های موبایل در برابر ضربه مقاومت بالایی ندارند؛ به ویژه اینکه اگر از فاصله زیادی روی زمین بیفتند. نکته اصلی اینجاست که در صورت آسیب به بدنه گوشی‌های جدید، باید هزینه بیشتری هم برای خرید قطعه یدکی و تعمیر پرداخت کرد. حالا اگر گوشی شما خیلی به روز باشد و بهترین و به روزترین اپلیکیشن ها را هم داشته باشد؛ وقتی ایمنی بدنه آن رعایت نشده باشد، هیچ ارزشی نخواهد داشت. بامپر در اینجا به شما کمک می‌کند تا جلوی ورود ضربه به بدنه گرفته شود.
با اینکه استفاده از بامپر گوشی باعث افزایش ضخامت می‌شود؛ اما به شما کمک می­کند تا گوشی را بهتر و محکم‌تر در دست خود بگیرید. همچنین اینکه در صورت عرق کردن یا خیس شدن دستتان، مانع از لیز خوردن می‌شود.
بامپرها در شکل­های مختلفی وجود دارد؛ از نمونه‌های بسیار ساده گرفته تا فانتزی و حرفه‌ای که نمونه‌های حرفه‌ای آن بیشتر در گوشی‌های آیفون استفاده می‌شوند. داشتن شکل‌های مختلف علاوه بر اینکه دست شما را در انتخاب باز می‌گذارد، در زیباتر شدن بدنه گوشی هم تأثیر زیادی خواهد گذاشت.
بامپر موبایل نه تنها از بدنه، بلکه از صفحه نمایشگر هم تا حدی محافظت می‌کند. وقتی گوشی از بالا به سمت پایین پرتاب می‌شود، ضربه به سمت دیگر قسمت‌ها به ویژه صفحه نمایش هم وارد می‌شود. این ضربه باعث می‌شود تا صفحه یا دوربین هم آسیب ببیند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =