بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت سرانجام پذیرفت فشردن همزمان سه دکمه CTRL-ALT-DEL برای وارد کردن کلمه عبور و ورود به ویندوز اقدامی اشتباه بوده است.
 
وی همچنین دلیل این طراحی عجیب برای ویندوز را نیز توضیح داد و گفت: البته این اقدام برای حفظ امنیت کاربران در نظر گرفته شده است، اما می‌شد از روش‌های ساده‌تری نیز استفاده کرد.
 

وی افزود: تقصیر آی بی ام بود که حاضر نشد کلید مستقلی برای این فرایند طراحی کند. مایکروسافت در سال‌های آغازین طراحی ویندوز آن را بنا به درخواست آی بی ام تولید می‌کرد و از حمایت این شرکت برخوردار بود.
 
وی که در مصاحبه ای در دانشگاه هاروارد شرکت کرده بود گفت: وقتی شما رایانه تان را روشن می کنید، صفحه ای را می‌بینید و کلمه عبورتان را در آن وارد می‌کنید. ما برای اینکه کاربر مطمئن شود این صفحه جعلی نیست و مربوط به ویندوز است تمهیدات یاد شده را در نظر گرفتیم. البته ما دوست داشتیم یک کلید این کار را انجام دهد، اما فردی که صفحه کلیدهای آی بی ام را در آن زمان طراحی می کرد، قصد چنین کاری را نداشت، لذا ما از سه کلید CTRL-ALT-DEL استفاده کردیم که کار اشتباهی بود.
 
گفتنی است حتی در ویندوز 8 هم کماکان از همین سه کلید برای وارد کردن کلمات عبور استفاده می‌شود.
 
وی در ادامه این مصاحبه به بیان خاطراتی در مورد دوران تحصیل در هاروارد، علل ترک تحصیل و عدم علاقه خود به درس های تدریس شده در این دانشگاه پرداخت. گیتس همچنین مایکروسافت را مهم‌ترین دارایی خود در دهه سوم زندگیش دانست و از علاقه خود به فعالیت‌های خیریه اش در بنیاد بیل و ملیندا گیتس خبر داد.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *