پایانی بر آندروید؟ فصل جدیدی برای اندی روبین؟
بعد از یک دهه اندی روبین از ریاست بر آندروید کنار گذاشته شد.

در حرکتی که به تعویض مهره‌ها توسط لری پیج تعبیر شده، اندی روبین رهبر تیم سیستم عامل آندروید صندلی ۱۰ ساله خود را به ساندر پیچای مدیر بخش گوگل کروم داده است.

در طول این سال‌ها تیم آندروید به رهبری اندی روبین به‌عنوان مغز گوگل در قسمت ابزارهای موبایل به سایر کمپانی‌ها سرویس داده است.

گفته می شود هدف لری پیج از این کار ادغام آندروید و گوگل کروم بعنوان یک سیستم عامل جدید است تا بتواند هم روی تبلت ها و گوشی های هوشمند و هم لپ‌تاپ‌ها و کروم بوک‌ها آنرا پیاده سازی کنند.

البته برخی می گویند قدرت ساندر بیشتر شده و اندی روبین که ده سالی است از ابتدا با آندروید بوده و آنرا ساخته است، اینک باید زیر نظر ساندر کار کند.

آن طوری که لری پیج در وبلاگ خود نوشته، اندی روبین پذیرفته است تا وارد دنیای جدیدی از فعالیت در گوگل شود!

یکی دیگر از حدس‌ها این است که اندی روبین به پروژه گوگل ایکس منتقل شود، پروژه گوشی هوشمندی که قرار است موتورولای گوگل آنرا بسازد و یا حتی او را مسئول فناوری ابزارهای پوشیدنی مانند گوگل گلس کند!

لری پیج با افتخار در وبلاگ خود امروز گفت ۷۵۰ میلیون دستگاه در جهان با آندروید کار می کند و روزانه ۱.۵ میلیون ابزار متصل به آندروید، در دنیا فعال می‌شوند. همچنین ۲۵ میلیارد اپ از روی گوگل پلی دانلود شده است.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *