Google Nowاپلیکیشن جستجوی جذابی است که گوگل برای اندروید و iOS عرضه کرده. اولین بار در I/O 2012 رونمایی شد

و هم اکنون بر روی دستگاه های اندرویدی از نسخه ۴.۱ به بالا و iOS 5 به بالا قابل نصب و استفاده است.به گزارش ایران نت؛ با آن می توانید اطلاعاتی در زمینه نتایج ورزشی٬ آب و هوا٬ محل های غذاخوری٬ و … به دست آورید. جالب تر اینکه هر چه بیشتر از سایر سرویس های گوگل استفاده کنید٬  Google Now هم هوشمندتر می شود. برای مثال اگر اطلاعات پرواز شما به جیمیل تان ارسال شده٬ این اپلیکیشن با استفاده از شماره تاییدیه (موجود در ایمیل)٬ اطلاعات پروازتان را نشان می دهد.اما در لایه رویی این سرویس٬ گوگل امکان دستورات صوتی را که خیلی شبیه Siri است گنجانده و می توانید از داخل این اپلیکیشن برخی عملکرد های دستگاه خود را هم کنترل کنید. البته گاهی گوش  Google Now سنگین می شود و شما را درست درک نمی کند. اما با حرف زدن بیشتر٬ این اپ الگوهای صحبت کردن شما را یاد می گیرد و اشکالات را به مرور کم می کند.در ادامه مطلب ۵ مورد از ویژگی های کاربردی Google Now را آورده ایم.
۱. جستجو
حتما می گویید که برای جستجو در این اپلیکیشن باید زبان انگلیسی دانست و با زبان فارسی کار نمی کند. خب٬ حق دارید. ولی هر چالشی می تواند زمینه ساز یک پیشرفت باشد. بنابراین لااقل برای جستجوی های انگلیسی می توانید از این اپ استفاده کنید. کافی است بعد از گفتن Search for نام موضوع یا شی یا فرد مورد نظر را بیان کنید. در ضمن با رفتن به داخل تنظیمات این اپ می توانید برای اش تعیین کنید که چطور و کجا را جستجو کند٬ یعنی نه فقط از طریق گوگل جستجوها را انجام دهد بلکه از اطلاعات اپلیکیشن های شما یا داده های روی تلفن تان هم استفاده کند.
۲. هدایت مسیر
با گفتن Navigate to و سپس بیان آدرس یا اسم محل مورد نظر، می توانید کارت نقشه را در این اپ داشته باشید. به خصوص وقتی موقع رانندگی هستید و دو دست تان مشغول است٬ این ویژگی بیشتر به کمک می آید.
۳. تبدیل اعداد
Google Now فقط برای جستجو نیست٬ یک ماشین حساب خوب هم هست. اگر در تبدیل واحدهای مختلف پول٬ وزن٬ مسافت٬ و … به مشکل برخوردید کافی است با گفتن Convert و سپس بیان واحد های مورد نظر برای تبدیل (گفتن to بین دو واحد فراموش نشود)٬ ببینید که چطور آنها را به هم تبدیل می کند. حتی می توانید واحد های مختلف را در کنار هم بگویید تا به یک واحد تبدیل شوند.
۴. یادآوری ها
اگر مفتخر به لقب فراموشکار هستید٬ Google Now می تواند مدال تان را پس بگیرد زیرا یک ابزارک یادآوری در داخل این اپلیکیشن هست که از تقویم شما هم مستقل عمل می کند. با گفتن Remind me to و سپس بیان موضوع و زمان یادآوری٬ به راحتی کار مورد نظر در حافظه اپلیکیشن ذخیره می شود. این یادآوری ها آنقدر پیچیده هستند که بر اساس موقعیت محلی شما ظاهر می شوند. مثلا می خواهید به محض رسیدن به خانه زباله ها را دم در بگذارید و بعد بروید آماده صرف شام و استراحت شوید. بسیار خوب٬ این اپ با اطلاع از موقعیت خانه شما به محض رسیدن به آن٬ یادآوری را رو می کند.
۵. ارسال پیام بدون تایپ
با گفتن Send a text to و آوردن نام فرد می توانید متن مورد نظر برای ارسال به دوست تان را بگویید. Google Now آن را تایپ می کند و آماده تا با یک تپ٬ ارسال شود. البته که شاید ارسال پیام انگلیسی به دوستان فارسی زبان زیاد رایج نباشد٬ ولی شاید بهانه ای شود برای کمک به یادگیری بهتر اصطلاحات رایج انگلیسی. (گویا پیامک های انگلیسی گران تر از فارسی هستند٬ صرفه جویی کنید.)

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *