همکاری و استفاده از شرکای تجاری، نقشی مهم در نائل آمدن شرکت‌ها به موفقیت‌های بزرگ دارد. مایکروسافت نیز با عرضه ویندوز فون ۸، دریافته که برای بدست آوردن شرایط ایده‌آل، نیاز به همکاری فعال با دیگر شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های همراه دارد.

اماشرکت‌هایی نظیر ایسر، با دیدی متفاوت به این قضیه نگاه می‌کنند. آلن بِرنز، مدیر ارشد بخش گوشی‌های هوشمند ایسر در اروپا، خاورمیانه و آفریقا در این زمینه می‌گوید: ” ما نگاهی مثبت به ویندوز فون ۸ داریم ، این سیستم عامل کارایی خوبی دارد. سازگاری با Xbox در آن، قابلیتی ستودنی است اما هیچ کس چیزی از این سیستم عامل نمی‌داند!”
وی می‌افزاید : ” همه افراد حاضر در تیم ما علاقه‌ای خاص به استفاده از این سیستم عامل در محصولات تولیدی دارند اما پیش از این ما باید دیدی کامل از آنچه به خریداران می‌فروشیم داشته باشیم. امسال ما تصمیم گرفتیم این سیستم عامل را بر روی محصولات تولیدی‌مان استفاده نکنیم و سیاست‌های سال آینده ما نیز در ارتباط با میزان فروش محصولات‌مان اتخاذ خواهد شد.”وی در ادامه با خطاب قرار دادن مایکروسافت گفت :”موقعیتی که ما اکنون در بازار داریم  تشابهات زیادی با برندهای دیگر دارد اما مایکروسافت باید این نکته را مدنظر قرار دهد که ما نمی‌توانیم به ابزاری برای توسعه برند آنها مبدل شویم، به عقیده من نوکیا هم باید به فکر برند خودش باشد.”در حال حاضر ، مایکروسافت با پشتیبانی شرکت‌هایی مانند نوکیا و اچ‌ تی سی و علاقه سامسونگ برای همکاری و ساخت گوشی‌های با قیمت پایینتر توسط هواوی را در بازار باعث گردیده است اما شرکت‌هایی مانند LG,Dell و ZTE راه خود را پس از ویندوزفون ۷ از این شرکت جدا کرده‌اند.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 2 =